Play off: Vítkovice v prvním semifinále deklasovaly Slavii

Hokejistům Vítkovic se nadmíru vydařilo úvodní semifinále extraligového play off, když na domácím ledě rozdrtili Slavii 7:2. Zápas se podařil zejména Štefankově řadě s Krenželokem a Szturcem, která zařídila pět gólů. Série pokračuje druhým zápasem v pátek v Ostravě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér hokejistů Vítkovic Alois Hadamczik

Trenér hokejistů Vítkovic Alois Hadamczik | Zdroj: ČTK

Vítkovice Steel - Slavia Praha 7:2 (2:1, 1:1, 4:0)

Úvod duelu však patřil Slavii, ta otevřela účet utkání už ve 4. minutě, kdy Kadlec předložil přihrávku Kůrkovi, který překonal Štěpánka v bráně Vítkovic. Domácí však dokázali okamžitě reagovat, o minutu později si svoji vlastní střelu dojel Krenželok a nikým nebráněný vyrovnal. O chvíli později se svěřenci trenéra Hadamczika dostali do vedení, Rehák se procpal před Slipčenkovu bránu a bekhendem skóroval.

Ve druhé třetině se Vítkovice dostaly do dvougólového vedení v minutě 26., nastřelený puk se odrazil od zadního mantinelu zpátky do brankoviště, kde už byl připravený s nastavenou hokejkou útočník Szturc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokej-POCP-Vit-Sla-verze.mp3

Slavia však v této fázi zápasu nehrála špatný hokej a její snaha se vyplatila čtyři minuty před koncem druhé části, kdy po bekhendovém blafáku snižoval na 2:3 Vondrka.

Ve třetím dějství se očekávalo dramatické vyvrcholení této semifinálové bitvy, podobné úvahy však padly už po 33 sekundách, kdy pohodlně do prázdné brány mířil Štefanka. Růžičkovi hoši jakoby v tom okamžiku přestali hrát, Vítkovice do konce zápasu přidaly ještě tři branky a po vítězství 7:2 se ujaly vedení v sérii 1:0.

Branky a nahrávky: 5. Krenželok (Jurečka), 5. Rehák (Hruška), 27. Szturc (Krenželok, Stehlík), 41. Štefanka (Kuboš, Krenželok), 51. Rehák (Krenželok, Szturc), 58. Štefanka (Barinka), 59. Vrána (Treille) - 4. Kůrka (Kadlec, Červenka), 36. Vondrka (Kůrka, Červenka). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 7372. Stav série: 1:0.