Češi druhý zápas v Brně nezvládli, se Švédskem prohráli 0:1

Čeští hokejisté prohráli ve druhém utkání Českých hokejových her v Brně s výběrem Švédska 0:1. Utkání, které ovládly především výtečné výkony obou brankářů, rozhodl v 19. minutě Pär Albrandt. Svěřenci Aloise Hadamczika tak nedokázali navázat na čtvrteční duel proti Finsku, ve kterém zvítězili 3:2 nad Finy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Kašpar (vpravo) se snaží obrat o puk Linuse Omarka

Lukáš Kašpar (vpravo) se snaží obrat o puk Linuse Omarka | Zdroj: ČTK

První třetina utkání mnoho zajímavých šancí nepřinesla, přesto se v ní udál rozhodující moment celého duelu, když se v 19. minutě po nenápadné akci prosadil švédský útočník Albrant. Až poté herně ožili také Češi. Především ve druhé části byla snaha Hadamczikova výběru o vyrovnání více než patrná. Ve slibné šanci však selhal Gulaš, Vrána trefil pouze tyč a osamocený Novotný mířil nad bránu. Gólem neskončil ani průnik Hubáčka či Čáslavův pokus od modré čáry.

Také v poslední periodě byli čeští hokejisté velice blízko vyrovnání, při vyloučení Petterssona ale doplatili na malý důraz před švédskou brankou. Více šancí už si Češi nevypracovali, a tak po zaznění závěrečné sirény svítil na výsledkové tabuli stav 1:0 pro Švédsko.

Druhý sobotní duel, ve kterém se střetnou týmy Ruska a Finska, začne v 18:00.

České hokejové hry v Brně, čtvrtý díl Euro Hockey Tour:

ČR - Švédsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 19. Arlbrandt (Jämtin). Rozhodčí: Anisimov, Sergejev (oba Rus.) - Gebauer, Lederer (oba ČR). Vyloučení: 3:5, navíc Jan Kovář (ČR) 10 min. Bez využití. Diváci: 5931.

Sestavy:

ČR: Salák - Voráček, Čáslava, Nakládal, Krejčík, Trončinský, Linhart - Kašpar, Novotný, Hubáček - Hertl, Vrána, Tenkrát - Gulaš, Jan Kovář, Vondrka - T. Rachůnek, Koukal, I. Rachůnek - od 33. navíc Sekáč. Trenér: Alois Hadamczik.

Švédsko: Gustafsson - Ahnelöv, Fransson, Andersén, Fälth, S. Kronwall, Granberg, Viklund, Rahimi - J. Ericsson, Lindberg, Thörnberg - Danielsson, Rosén, Klasen - Jämtin, S. Hjalmarsson, Arlbrandt - Andersson, Pettersson, Omark. Trenér: Pär Marts.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít