Ondrášovka Cup: Slavia v derby uspěla, Spartu přehrála 1:0

Fotbalová Slavia uspěla v úvodním duelu čtvrtfinále ligového poháru, když na svém hřišti porazila Spartu 1:0. Pro trenéra Františka Cipra, který na lavičce sešívaných v průběhu týdne nahradil Karla Jarolíma, tak začalo angažmá v Edenu výhrou nad odvěkým rivalem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Se spoluhráči ze Slavie se z gólu raduje autor Milan Černý

Se spoluhráči ze Slavie se z gólu raduje autor Milan Černý | Zdroj: ČTK

Slavia Praha - Sparta Praha 1:0 (1:0)

Fotbalisté Slavie vstoupili do utkání velmi aktivně a už v 16. minutě šli do vedení. Matej Krajčík potáhl míč svým klasickým způsobem po pravé straně a následně vyslal přesný centr před bránu Jaromíra Blažka. Tam se dostal k míči Milan Černý, jenž svoji šanci neomylně využil.

Hostující Sparta mohla vyrovnat o deset minut později, Václav Kadlec přesprintoval obránce Slavie a dostal se do zakončení. Před výběhnutým Vaniakem ale zazmatkoval a svůj pokus poslal snad dva metry vedle domácí brány.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbal-OC-Sla-Spa-verze.mp3

Druhý poločas nabídl velmi vyrovnaný fotbal, který však mnoho pohledných situací nenabídl. Do největší šance se dostal Vacek, který se v 81. minutě postavil ke standardní situaci. Jeho technický pokus pak sice donutil slávistického brankáře ke stylové robinzonádě, místo brány však míč skončil pouze na pravé tyči.

Slavia nakonec zvítězila 1:0 a do odvety, která se kvůli návštěvě amerického a ruského prezidenta odehraje až 15. dubna, vstoupí s nadějným výsledkem. Sen obhájce ligového titulu o účasti v pohárové Evropě tak stále žije.

Branka: 16. M. Černý. Rozhodčí: Damková - Filípek, Mencl. ŽK: Hubáček - Wilfried, Kušnír. Diváci: 7439.