Slováci na mistrovství světa končí, ve čtvrtfinále podlehli Kanadě 3:6. V semifinále je i Švýcarsko

Hokejisté Slovenska prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa s Kanadou 3:6 a turnaj tak pro ně skončil. V semifinále je i Švýcarsko, které v souběžně hraném duelu porazilo výběr Německa 3:1.

Ostrava (Aktualizováno: 19:56 23. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Kanady porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa Slovensko 6:3. Obhájci zlata vedli brzy 2:0, v Praze na MS vyhráli již 21. duel v řadě | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Zámořský tým potvrzoval od začátku roli favorita a v čase 4:15 vedl 2:0. V osmé minutě snížil Peter Cehlárik, ale blíže už se pak Slováci nedostali. Kanaďané odskočili až na 5:1, pak se prosadili Miloš Kelemen a Marek Hrivík, výsledek uzavřel svým druhým čtvrtečním gólem Nick Paul, jenž si připsal i asistenci.

Víc gólů z mezikruží, Švýcaři stabilně mezi elitou. Proměny hokejových mistrovství v datech

Číst článek

Vítězná série Kanady v české metropoli trvá od play-off MS 2004, dalších deset výher přidali před devíti lety, na letošním turnaji ve čtvrtek osmý triumf.

Právě od MS 2015 nechyběli Kanaďané ani jednou v semifinále. Mají za tu dobu čtyři zlaté a tři stříbra, jen v roce 2018 skončili čtvrtí. Pro Slováky turnaj skončil, v semifinále byli naposledy v roce v roce 2012, kdy získali stříbro.

Kanadě se povedl začátek a v čase 2:45 otevřela skóre. Jared McCann se přes Patrika Kocha natlačil před Samuela Hlavaje a bekhendem přehodil slovenského gólmana, který se mu v pádu snažil puk vypíchnout hokejkou.

Za 90 sekund už to bylo 2:0. Po střele Bowena Byrama doklepl puk za Hlavaje bekhendem Pierre-Luc Dubois.

Kontaktní gól

Slováci se ubránili při vyloučení Mária Grmana a v osmé minutě šťastně snížili. Bekhendovou přihrávku Petera Cehlárika od pravého mantinelu na najíždějícího Šimona Nemce ze vzduchu zasáhl Brandon Hagel a zaskočil Jordana Binningtona.

Kanada měla nadále převahu, ale šance nevyužila. Blízko vyrovnání byl naopak tým kouče Craiga Ramsayho. V 18. minutě v přečíslení Pavol Regenda nabil Kelemenovi, ale do jeho střely do odkryté branky ještě stihl vložit hokejku bránící Olen Zellweger.

V úvodu druhé části po Regendově střele netrefil puk před prázdnou brankou Viliam Čacho a po Kochově pokusu neuspěl z dorážky ani Regenda.

V 24. minutě vrátil Kanadě dvoubrankový náskok Paul, který po kombinaci Guenthera a Connora Bedarda z pravého kruhu překonal přesouvajícího se Hlavaje. Kanaďané se ubránili při Byramově vyloučení a v 35. minutě měl možnost po Čachově přihrávce Juraj Slafkovský.

Hned v úvodních sekundách třetího dějství byl blízko snížení Martin Fehérváry, při zakončení z úhlu však zazvonil pouze na tyčku. Slováci pak sice přečkali bez úhony Regendův čtyřminutový trest za faul vysokou holí, jenže Guenther ve 47. minutě zvýšil už na 4:1.

Uběhlo navíc jen 20 sekund a Brandon Tanev přidal bekhendovou dorážkou pátý gól Kanaďanů. O 28 sekund později kontroval Kelemen. Při dvojnásobné početní výhodě na konci 57. minuty vykřesal ještě naději Hrivík, ale pak při hře Slováků bez gólmana pečetil postup Paul.