Mladá Boleslav porazila Spartu, Liberec ještě není fotbalovým králem

Fotbalisté Slovanu Liberec se mohli dnes večer radovat ze zisku mistrovského titulu. Získali by ho v případě, že by Sparta vyhrála v Mladé Boleslavi. Domácí celek se ale vidiny první příčky v lize nehodlal vzdát a Spartu porazil 2:0. Ve druhém dnešním zápase hostil Jablonec ostravský Baník, který dokázal otočit utkání a vyhrát 2:1. Tyto zápasy uzavřely 27. kolo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gambrinus liga

V Mladé Boleslavi se nehrálo jen o liberecký titul. Obě mužstva totiž hrají o postup do předkola Ligy mistrů. Mladoboleslavští ukázali hned na začátku zápasu, že jsou týmem, se kterým se musí počítat. Skóre otevřel už v 11. minutě prudkou střelou útočník Luboš Pecka, o osm minut později zvýšil Lukáš Vaculík, když využil úniku Matějovského. Sparta působila i ve druhém poločase místy až bezradně, a tak Mladá Boleslav vyhrála 2:0.

V duelu Jablonce s Ostravou se diváci dočkali branek až ve druhém poločase. Radost domácím fanouškům udělal v 58. minutě Jozef Weber, který po střetu Smíška s ostravským brankářem Raškou střílel do odkryté branky. Jablonec ale dobře rozehraný zápas neudržel. V 65. minutě vyrovnal Adam Varadi a v nastaveném čase zajistil výhru Baníku 2:1 Lukáš Magera.

Výsledky, 27. kolo:

Mladá Boleslav - Sparta Praha 2:0 (2:0)
Branky: 11. Pecka, 18. Vaculík. Rozhodčí: Jílek - Kumstát, Ondo. ŽK: Ševinský, Brezinský - Kisel, Blažek. Diváci: 8650 (vyprodáno, kapacita překročena o 3650 diváků).
Boleslav: Kučera (46. Miller) - Ševinský, Brezinský, Švejdík, Palát - Kysela (76. Sviták), Matějovský, Šmerda, Vaculík (83. Rychlík) - Kulič, Pecka. Trenér: Uhrin.
Sparta: Blažek - Zabavník, Drobný, Řepka (54. Lukáš), Kadlec -Kisel, Sivok, Šimák - Lustrinelli (72. Kolář), Došek, Pospěch (32. Matušovič). Trenér: Griga.

FK Jablonec 97 - Baník Ostrava 1:2 (0:0)
Branky: 58. Weber - 65. Varadi, 90. Magera. Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Zlámal. ŽK: Smíšek - Varadi, Bystroň, Klimpl. Diváci: 2832.
Jablonec: Špit - Pončák, Svojtka, Kučera, Jindřišek - Kiša (85. Musil), Kordula, Baranek, Weber - Smíšek (78. Svátek), Lafata. Trenér: Rada.
Ostrava: Raška - Hoffmann, Klimpl, Besta, Čoupek - Varadi (89. Slončík), Mišinský (78. Magera), Bystroň, Rajtoral - Střihavka, Žůrek (66. Tomašák). Trenér: Hapal.

Tereza Jandová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít