O africký titul se utkají fotbalisté Senegalu a Alžírska. V semifinále vyzráli na Tunisko a Nigérii

Fotbalisté Senegalu a Alžírska postoupili do pátečního finále mistrovství Afriky. Senegal porazil v Káhiře Tunisko 1:0 po prodloužení soupeřovým vlastním gólem, v závěru druhého poločasu neproměnily oba týmy pokutový kop. Druhé semifinále mezi Alžírskem a Nigérií skončilo 2:1, rozhodující branku vstřelil Rijád Mahriz v páté nastavené minutě.

Káhira Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senegal slaví postup do finále afrického mistrovství

Senegal slaví postup do finále afrického mistrovství | Zdroj: Reuters

Senegalci jsou ve finále afrického šampionátu podruhé, před 17 lety v něm podlehli na penalty Kamerunu. Tentokrát je do pozice favoritů staví žebříček FIFA, v němž jsou z afrických týmů nejvýše, na 22. pozici. Alžírsku patří až 68. místo, na rozdíl od soupeře však už mistrovskou trofej má: získalo ji v roce 1990.

Manuál ke startu fotbalové ligy: nová pravidla, nejzajímavější přestupy i tipovačka na vítěze

Číst článek

První penaltu zahrávalo v 75. minutě Tunisko, jenže Sasí ji kopl mizerně. Krátce poté dostal tutéž výhodu Senegal, ale ani Saivet nedokázal soupeřova brankáře překonat.

Rozhodla tak až situace z desáté minuty prodloužení, kdy tuniský brankář Hasan nechytil Saivetův centr z přímého kopu a míč se od hlavy jeho spoluhráče Bronna odrazil do sítě.

V druhém káhirském semifinále mělo převahu Alžírsko, ale Búnidža několikrát před nigerijskou brankou neuspěl. Skóre se změnilo až ve 40. minutě, kdy Troost-Ekong poslal do vlastní sítě přizvednutý Mahrizův centr.

Nigérie vyrovnala z penalty, kterou proměnil Ighalo. V nastavení ji nejprve při Binnásirově střele zachránilo břevno, ale na Mahrizovu ránu z přímého kopu pak už brankář Akpeyi nestačil.