Basketbalisté Bostonu se probojovali do semifinále NBA, krok od postupu dělí také Dallas

Basketbalisté Bostonu potřetí za sebou postoupili do semifinále NBA. V pátém čtvrtfinále zvítězili doma nad Clevelandem 113:98 a sérii tak ovládli 4:1 na zápasy. Nyní budou Celtics čekat, zda si o postup do finále zahrají s New Yorkem, či Indianou. Blízko k postupu má také Dallas, který v Západní konferenci vyhrál 104:92 na palubovce Oklahoma City 104:92 a vede 3:2 na zápasy.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Bostonu potřetí za sebou postoupili do semifinále NBA

Basketbalisté Bostonu potřetí za sebou postoupili do semifinále NBA | Zdroj: Reuters

Clevelandu opět chyběl klíčový hráč Donovan Mitchell kvůli poraněnému lýtku, k němu usedl na marodku i první náhradník Caris LeVert a stejně jako v celé sérii nehrál ani hlavní pivot Jarrett Allen. Bez nich Cavaliers neměli sílu vítězi základní části vzdorovat, zvláště když Boston trefoval z dálky a zaznamenal 19 trojek.

Jokić režíroval výhru Denveru nad Minnesotou, New York je jeden krok od finále Východní konference

Číst článek

Sice ještě na začátku čtvrté čtvrtiny byl rozdíl ve skóre jen tři body, pak ale Boston zápas rozhodl šňůrou 13:2 a už si výhru pohlídal. Výraznou zásluhu na tom měl rozehrávač Jrue Holiday, který tři čtvrtiny nebyl vidět, ale v poslední části dal důležitých 11 bodů.

Kromě hvězdy týmu Jaysona Tatuma, který nasbíral 25 bodů, 10 doskoků a 9 asistencí, táhl Boston také zkušený pivot Al Horford, jenž trefil šest trojek a zaznamenal 22 bodů a 15 doskoků.

Horford se tak stal teprve třetím hráčem v historii, který po dosažení věku 37 let dokázal v play-off zápase zapsat alespoň 20 bodů, 15 doskoků a 5 asistencí. Před ním to dokázali jen LeBron James a Kareem Abdul Jabbar. „Měli jsme velmi dobrou možnost ukončit sérii doma a já věděl, že bude třeba, abych pomohl ještě více než obvykle. Teď jsme znovu blíže našemu cíli,“ řekl Horford.

Clevelandu nepomohlo ani 33 bodů Evana Mobleyho a 25 bodů náhradníka Marcuse Morrise. „Jsem pyšný na nasazení, s jakým jsme hráli. Z mnoha důvodů byla naše sezona velmi těžká, ale hráči vždy našli způsob, jak bojovat. Tentokrát už to bylo nad naše síly,“ řekl trenér Clevelandu J.B. Bickerstaff.

Dallas podobně jako v předchozím kole dokázal v klíčovém pátém zápase za vyrovnaného stavu zvítězit na hřišti soupeře a ukázal tak svou mentální sílu. Proti Oklahomě City velmi dobře bránil a udržel ji na úspěšnosti střelby 42 procent. Díky tomu vedl už ve druhé čtvrtině o 14 bodů, a i když se domácí snažili vrátit do zápasu, Mavericks zkušeně dovedli utkání k důležitému vítězství.

Luka Dončić k tomu přispěl triple double za 31 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí a po slabších výkonech v předchozích zápasech zaviněných zdravotními problémy se tak znovu ukázal v plné síle. Derrick Jones mu pomohl 19 body. Za Thunder dal 30 bodů Shai Gilgeous-Alexander.